Zaloguj » Rejestracja » Odzyskaj hasło »
- 6395
Avatar
Chile nawiedziło potężne trzęsienie ziemi
Dodał: Orlando »   Sun 28-02-2010 Zgłoś naruszenie » Wyślij do znajomych »

Najpierw podawano, że trzęsienie miało siłę 8.3 w skali Richtera. Jednak USGS podwyższył szacowaną siłę trzęsienia do 8.8 stopni w skali Richtera. Tak silne trzęsienie mogło wyrządzić gigantyczne szkody. Wstrząsy były odczuwalne także w Argentynie.
Epicentrum trzęsienia, do którego doszło o 3.34 czasu miejscowego (7.43 czasu polskiego), znajdowało się w odległości 115 km na północny wschód od Concepcion. Do wstrząsu doszło na głębokości 35 km. Trzęsienie było niezwykle silne - 8,8 stopni w skali Richtera.
Jak relacjonuje reporter agencji Reuters, w stolicy Chile oddalonej od epicentrum o 320 km zatrzęsły się budynki, a w wielu miejscach doszło do awarii zasilania i pogasły światła. Trzęsienie trwało od 10 do 30 sekund.
W 1960 roku Chile nawiedziło najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii światowych notowań, czyli od 1900 roku. Miało siłę 9.5 stopnia w otwartej skali Richtera i zniszczyło południowo centralna część miasta Valdivia, zabijając 1655 osób.
foto(REUTERS/Jose Luis Saavedra)
Komentarze użytkowników Rozwiń komentarze » 1
Skomentuj artykuł
Pogrubienie Kursywa Podkreślenie Wyrównaj do środka Wyrównaj do lewej Wyrównaj do prawej Utwórz web link   Utwórz mail link Kode :) :( :lol: :-S :-D :-| :-/ :-] :-[ :nie:

Ciekawe tematy
Salon samochodowy w Dubaju
Salon samochodowy..
10-letnia dziewczynka została mamą
10-letnia dziewcz..
Evie, transseksualna niania Obamy
Evie, transseksua..
Dziewczynka o imieniu ... Facebook
Dziewczynka o imi..
Cheese Rolling 2009. Bieg za serem.
Cheese Rolling 20..
 Dom Korkowy
Dom Korkowy
Reklamy
Galeria zdjęć
Naprawiłem to! cz 13 Do kogo oni są podobni Świnia z marcepanu Giganty planety Ziemia Wpadki w Photoshop Wulkany z lotu ptaka Najbardziej nieudane woskowe rzeźby Kompilacja wypadków rowerowych Anny Piaggi,- ostatni żyjący autorytet w sprawach sukien Wiocha.ru cz.29 Liga Koszykówki w Bieliźnie   Zadziwiające drzewa archipelagu Sokotra. Zabawne i ciekawe zdjecia na rózne tematy Wesoła trumna. Gwiazdy w MS Paint Śmieszne i ciekawe zdjęcia Skąpane w porannej rosie Zdjęcia zrobione w odpowiednim momencie
Najnowsze sondaże
8,1%
25,7%
7,6%
51,6%
Śmieszne
Makabryczne
Czekawoski
Rozrywka
Dla dorosłych 18+
Wszystkie poza Makabryczne
Inne
Total votes: 1877
Tapety